Prostat Hastalığının Nedenleri? Tedavi Önerileri

Prostat hastalığı, modern tıbbın günümüzde kat ettiği yola rağmen hala pek çok insanın yaşadığı bir sorun. Yaş grubunda değişiklik gösterse de ağırlıklı olarak 50 yaş ve üzeri erkeklerde görüldüğü gibi daha genç erkeklerde de görülür.

Prostat Hakkında

Prostat erkek vücudunda mesane ve penisin arasında bulunan ve yaklaşık ceviz büyüklüğünde olan bir bezdir. Rektumun hemen üzerinde bulunan bu bez aynı zamanda spermin bazı bileşenlerinin üretilmesini de sağlar. Yaşlanma sürecinde erkeklerin çoğunda büyüme gösterir ve hastalığın temel sebebi de budur. Bu büyümenin sebebi ise halen net olarak anlaşılmamıştır.

Hastalığın Meydana Gelmesi ve Belirtiler

Prostat rahatsızlığının birkaç çeşidi vardır. Bunlar; prostat büyümesi, prostat iltihabı ve prostat kanseri olarak sıralanabilir.

Hastalığın teşhisi için görülen çeşitli belirtiler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • İşemeye başlama ve bitirme konusunda güçlük yaşamak
 • Zayıf miktarlı ve keskin his veren idrar çıkışı
 • İdrar sırasında oluşan yanma ya da ağrı hissi
 • İşeme sıklığının fazla oluşu
 • İşeme sonrasında mesanenin tam boşalmadığını hissetme durumu
 • Geceleri idrara çıkma sıklığında görülen artış
 • Ani idrar sıkışıklığı ve idrarı tutmada zorluk hissi
 • İdrarı yaptıktan sonra damlamanın devam etmesi
 • İdrarı yapamama ya da idrarda zorlanma
 • İdrarda ya da menide kan görünmesi durumu
 • Boşalma sırasında hissedilen ağrı hali
 • Kasık, kalça, bel, sırt ve bacak bölgelerinde ağrı hissetme şeklinde sıralanabilir.

Prostat Tedavisinde Uygulanan Yöntemler

Prostat tedavisinde başlıca amaç, hastanın ağrılarının sebeplerini giderip tedavinin daha uzun soluklu etki etmesini sağlayacak yöntemler geliştirmektir. Kalıcı bir tedavi uygulanması önemlidir çünkü prostatın ilerlemesi, mesanede taş oluşumunu, idrar yolu enfeksiyonunu ve böbrek yetmezliğini de tetikleyen bir rahatsızlıktır. Tedavide izlenmesi gereken süreç; düzenli takip ve gözlem, ilaç kullanımı sağlayarak medikal tedavi uygulamak, cerrahi yöntemler uygulayarak prostat ameliyatı yapmak. Bu süreçte hasta sıkı takip altına alınmalı ve tedavinin olumlu sonuç verip vermediği titizlikle gözlemlenmelidir.

Tüm Bu Süreçte Doğal Bir tedavi Mümkün mü?

Prostat elbette basit bir rahatsızlık değildir ve şakaya gelmez. Mutlaka doktor kontrolünde tutulmalı ve tedavi sona erene kadar düzenli kontrol edilmelidir. Çünkü belirttiğimiz sebepler doğrultusunda başka hastalıkları da tetikleyip hasta için hayati risk oluşmasına sebep olabilir. Ancak tüm bu tıbbi sürecin yanı sıra, tedavinin doğal ürünlerle desteklenmesi de mümkündür. Bu doğal ürün tamamen doğanın bize sunduğu kaynaklarla üretilmiş ve geliştirilmiş Polibor’dur.

Polibor Damla

Polibor Nedir?

Bor madeni son zamanlarda ülkemizde oldukça ismi duyulmuş, pek çok sektörde kullanılan ve başarılı sonuçlar elde edilmiş doğal ve kaliteli bir kaynaktır. En son ilaç sektöründe kullanılan bor, doğanın bir başka mucizesi olan arı propolisi ile birleştirilmiş ve yeni bir tedavi aracı olarak polibor damlası üretilmiştir.

Propolis, bilindiği üzere arıların ürettiği, özellikle kış aylarında insanların bağışıklıklarını kuvvetlendirmek için tükettiği son derece faydalı ve elverişli bir maddedir. Her yaştan kesimin güvenle tükettiği bu madde, hastalıklardan koruyucu ve aynı zamanda yoğun bir hayatı olan herkes için ekstra enerji kaynağıdır. Doğanın en mucizevi kaynaklarından biri olan propolisin bor madeni ile bir araya gelerek oluşturduğu bu yeni bileşen, tıp dünyası için prostat tedavisinin vazgeçilmez bir parçası olmaya adaydır.

Ürün detaylarına ulaşabilirsiniz : https://www.poliborsatisi.com/urun-detaylari/

Polibor’un Prostat Üzerindeki Etkisi

Polibor, doğal içeriği ile prostat bezine etki ederek buradaki iltihaplanmayı tedavi eder. Piyasada bitkisel formüllü olduğu iddia edilen pek çok ürünün aksine polibor, prostat bezine doğru etkiyi sağlayarak mesaneden rahat ve kolay idrar akışı olmasına sebep olur. İdrar yollarının rahatlaması aynı zamanda tuvalete çıkış sıklığını da azaltacağı için mesanede sürekli var olan sıkışıklık hissi de sona erer.

Sonraki süreçte işe hastanın bel, sırt, kasık vb. bölgelerde bulunan ağrılarının azalarak geçtiği gözlemlenir. Yeterli miktarda ve gereken sürede polibor kullanımı gerçekleşirse, prostat hastalığı uzun vadede ortadan kalkacaktır. Bunun yanı sıra, doğal bir tedavi yöntemi uygulanması hastalığın tekrar ortaya çıkma riskini en aza düşürür.

Prostat Damlası

Polibor’u Kimler Kullanabilir?

Polibor, prostat hastalığına yakalanmış her hasta tarafından kullanılabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, içeriğindeki maddelerin hasta için alerjen olup olmadığıdır. Polibor doğal kaynaklı bir ilaç olduğu için bu alerjen etki çok daha hızlı görülür ve hastanın vücudunda aşırı reaksiyon oluşumu gözlemlenebilir.

Prostat teşhisi konulmamış ama belirtileri yaşayan hastalar da bu ilacı kullanabilir. İçeriği tamamen doğal maddelerden oluşan bu ilaç, yan etki oluşmasına da neden olmaz. Özellikle orta yaş ve üzeri hasta grubunun kullandığı polibor uzun süreçler gerektirmeden tedavinin sonuç vermesini sağlar. Bu şekilde yaşam kaliteniz artar ve insani ihtiyaçlarınızı gidermek sizin için can yakıcı bir durum olmaktan çıkar.

Sağlığınızı geri kazanmanız, sandığınızdan çok daha kolay. Doktorunuzun uyguladığı tedaviyi polibor ile destekleyin ve farkı uzun yıllar, sağlıklı bir hayata devam ederken hissedin. Bu damla sizin hayatınızın sonuna kadar rahat bir nefes almanızı ve sağlıklı bir bedene sahip olmanızı sağlayacak.

Polibor damlanın nasıl kullanılacağı hakkındaki yazımıza göz atın : https://www.poliborsatisi.com/kullanimi/

Polibor Damlasına Ulaşmak İçin

Uzman akademisyenler tarafından üretilmiş, %100 doğal içerikli polibor damla, çok uygun bir fiyatla piyasada yerini almıştır. İster eczanelerden ister internet alış verişi aracılığı ile elde edebileceğiniz bu mucizevi ilaç, oldukça uygun bir fiyatla satışa çıkarılmıştır. Düzenli kullanımla sizi sağlığınıza geri kavuşturacak polibor damla, çok yakınınızda. Bitkisel tedavi adı altında sunulan safsatalara ya da fazlaca maliyetli uygulamalara güvenmek yerine, sağlığınızı doğanın size sunduğu mucize kaynaklara emanet edin. İlk kullanımda farkı göreceğiniz polibor damla, kendini yeniden doğmuş gibi hissetmek isteyen tüm hastalar için kullanılmayı bekliyor.

Polibor damla siparişinizi yetkili satış sitesi güvencesiyle hemen verebilirsiniz : https://www.poliborsatisi.com/siparis-ver/